محافظ صفحه شیشه ای ( گلس) نیلکین Xiaomi Mi 5s Plus
وضعیت:
موجود است
رنگ:
بی رنگ شفاف
قیمت:
42,000 تومان
مشخصات کلی
نمودار تغییر قیمت
نظرات کاربران

بررسی گلس نیلکین گوشی شیائومی Xiaomi Mi 5s Plus

این روزها انتخاب محافظ صفحه خوب به اندازه انتخاب خود دستگاه اهمیت دارد. شما میتوانید بدون نیاز به قاب، کیف و هرگونه لوازم جانبی از گوشی موبایل خود استفاده نمایید و نگرانی از بابت خراب شدن آن نداشته باشید، اما بدون محافظ صفحه، داستانی کمی ترسناک خواهد شد! علت ساده می باشد، در صورت وارد شدن ضربه، خط و خش و یا هرگونه آسیب به بدنه، عملکرد دستگاه مورد آسیب قرار نمیگیرد و کماکان میتوانید بدون مشکل از گوشی موبایل خود استفاده نمایید. اما بدون محافظ صفحه، هر ضربه ای که به صفحه نمایش دستگاه وارد شود ممکن است باعث شکستگی و در نهایت از کار افتادن دستگاه شود. کافیست یک بار برای تعویض صفحه نمایش اقدام کرده باشید تا دوباره دچار مشکل جدیدتری از جمله صفحه نمایش های بی کیفیت و تقلبی، تعمیرکارهای غیر حرفه ای، قیمت های بالا و… شوید تا متوجه شوید صفحه نمایش دستگاهتان مهم ترین قسمت آن می باشد. ممکن است با خودتان بگویید گوشی موبایل من از آخرین مدل Gorilla Glass و یا IPS LCD می باشد و نیازی به محافظ صفحه ندارم، اما به طور کلی هیچ گونه تضمینی از شرکت های سازنده برای شکننده نبودن صفحه نمایش داده نمی شود و تنها بیشتر مانورشان بر روی ضد و خش بودن آن می باشد. با همه این تفاسیر نیاز به یک محافظ صفحه خوب از یک تولید کننده خوب بیش از پیش احساس می شود. نیلکین یکی از شرکت معتبر تولید کننده در این زمینه می باشد که گلس تولیده شده توسط این شرکت یکی از بهترین محافظ صفحه ها برای این دستگاه در این زمینه محسوب می شود. محافظ صفحه شیشه ای و یا به اختصار گلس جدیدترین نسل محافظ صفحه محسوب می شود که در یکی دو سال اخیر به بازار وارد شده است. کمی قبل تر از آن تنها انتخاب شما می توانست بین محافظ صفحه های ژله ای و یا برچسبی باشد که تنها مزیتشان جلوگیری از افتادن خط و خش بر روی صفحه نمایش بود و در برابر مسائل جدی تر مانند ضربات محکم بی دفاع بودند. خوشبختانه امروزه با وجود گلس میتوانید تا حد زیادی از بابت سالم ماندن صفحه نمایشتان مطمئن شوید، اما یک گلس خوب چه ویژگی هایی دارد؟ و مهم تر از همه گلس نیلکین Xiaomi Mi 5s Plus چه ویژگی دیگری دارد؟

 

ویژگی های یک گلس استاندارد

۱- برش مناسب

یکی از دلایل مهم در انتخاب یک گلس، برش مناسب لبه ها می باشد که در زمینه کار کردن با صفحه نمایش نقش مهمی دارد. تمام مدت انگشتان شما بر روی گلس قرار دارند و به طور حتم از تمامی فضای صفحه نمایش الخصوص لبه ها استفاده خواهید کرد، در صورتی که برش لبه های گلس تخت (۲D) باشد، به طور حتم زمانی که انگشتان شما به لبه برخورد کند به دلیل تیز بودن لبه های تخت باعث زخمی شدن انگشتانتان خواهد شد. اما لبه هایی که دارای کمی خمیدگی و برش (۲.۵D) هستند مانع از زخمی شدن انگشتانتان خواهد شد.

۲- ضخامت مناسب

ضخامت گلس ها از ۰.۴ میلی متر شروع شده و تا ۰.۱ میلی متر تولید می شوند. بر خلاف انتظارات عمومی، افزایش ضخامت به معنای بهتر شدن و افزایش محافظت نیست، چرا که ضخامت ۰.۴ میلی متر باعث ایجاد اختلال در صفحه لمسی خواهد شد. ضخامت مناسب و ایده آل برای گلس ها ۰.۲ و ۰.۳ میلی متر می باشد.

۳- میزان سختی

برای مقایسه میزان سختی مواد از کلمه H که از اول حرف Hardness می باشد استفاده می شود. بدین ترتیب ماده ای با سختی ۶H از ماده ای که سختی ۲H دارد محکم تر می باشد. میزان سختی مناسب برای گلس ۹H می باشد که نسبت به محافظ صفحه های برچسبی که میزان سختی ۴H‌ دارند بسیار مناسب و محکم می باشد.

تا به اینجا درباره ویژگی های یک گلس استاندارد صحبت کردیم. اما آیا گلس نیلکین Xiaomi Mi 5s Plus نسبت به سایر گلس ها نکته مثبت اضافه تری دارد؟ به طور حتم بله! گلس نیلکین Xiaomi Mi 5s Plus ضخامت ۰.۲ میلی متری دارد که کاملا باریک محسوب شده و دارای انعطاف پذیری متوسط باشد و به هنگام نصب، امکان حباب هوا افتادن بسیار کم خواهد شد. مواد اولیه این محافظ صفحه شیشه ای توسط شرکت ژاپنی AGC تولید می شود و دارای کیفیت بسیار مناسب و ایده آل ۹HH می باشد که ضد ضربه بودن در مقابل بسیاری از ضربات محکم ویژگی بارز این گلس می باشد. برای به جا نماندن اثر انگشت و خشک نبودن سطح رویی گلس روغن مخصوصی بر روی گلس زده شده است، همچنین برای عدم انعکاس نور در لایه های داخلی گلس، یک لایه Anti Glare وجود دارد تا مانع از غیر واقعی شدن تصویر نمایشگر شود. برش لبه ها نیز توسط دستگاه CNC زده شده تا لبه ها کاملا خمیده و ۲.۵D شکل بگیرد. در آخر نیز میتوان به پکیچ کامل همراه گلس مانند دستمال و پد و به نصب کاملا آسان و بدون نیاز به هیچگونه دستگاه و روش خاصی اشاره کرد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه محصول در سایت نیلکین مراجعه نمایید.

↑ نکات مثبت ↓ نکات منفی
ضخامت ۰.۲ میلی متر
شکننده بودن در صورت وارد شدن ضربه از لبه ها
کیفیت Amazing H + Pro
ضد ضربه، خط و خش
به جا نماندن اثر انگشت
کیفیت ۹H، برش لبه ۲.۵D